Suomių kalba

Yra 2 prekės(-ių).

Suomių kalba (suomiškai – suomi) – kalba, kuria kalba dauguma Suomijos gyventojų ir etniniai suomiai, gyvenantys už Suomijos ribų. Tai yra ir oficiali Suomijos kalba, ir oficiali mažumos kalba Švedijoje. Suomių kalba priklauso fino-ugrų kalbų šeimai ir priskiriama agliutinacinėms kalboms. Suomių kalba šnekama Suomijoje (išskyrus švediškąją kalbo...

Suomių kalba (suomiškai – suomi) – kalba, kuria kalba dauguma Suomijos gyventojų ir etniniai suomiai, gyvenantys už Suomijos ribų. Tai yra ir oficiali Suomijos kalba, ir oficiali mažumos kalba Švedijoje. Suomių kalba priklauso fino-ugrų kalbų šeimai ir priskiriama agliutinacinėms kalboms. Suomių kalba šnekama Suomijoje (išskyrus švediškąją kalbos sritį ir Enare bei Utsjoki sritis, kur kalbama dar ir samių kalba), Finnmarkeno provincijoje Norvegijoje, šiaurės rytų Norrbotteno provincijoje Švedijoje, Sankt Peterburgo srityje bei pavienėse teritorijose Sibire ir Šiaurės Amerikoje. Iš viso suomiškai kalba apie 3,5 milijonų žmonių. Suomiai patys save vadina suomalaiset (suomalainen, suo – pelkė, maa – kraštas), o savo kalbą suomi. Populiari nuomonė, kad šią kalba išmokti labai sunku, bet taip yra greičiausiai dėl to, kad bemaž viso aplinkinės tautos, išskyrus estus, kalba indoeuriopiečių šeimos kalbomis, kurių struktūra labai skiriasi nuo suomių kalbos. Suomių rašomosios kalbos kūrėju laikomas vyskupas Mikael Agricola (1508-57 m.).

Mažiau
Daugiau
Rodoma 1 - 2 of 2 prekės

Naujienos

Aplankyti mūsų blogą

Sutinku

Mes naudojame slapukus, siekdami užtikrinti geriausią tinklapio naudojimą vartotojui. Naudodamiesi šiuo tinklapiu, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.