Danų kalba

Šioje kategorijoje prekių nėra.

Danų Kalba – priklauso, šiaurės germanų (skandinavų kalbų) grupei ir drauge su švedų kalba sudaro rytinę tos grupės šaką. Iš pradžių danai gyveno pietinėje dabartinės Švedijos dalyje, Skonės provincijoje ir gretimose srityse, o Jutlandijos pusiasalis tuo metu buvo gyvenamas kitų germanų genčių, taip pat ir jutų, pagal kuriuos pavadintas ir pats ...

Danų Kalba – priklauso, šiaurės germanų (skandinavų kalbų) grupei ir drauge su švedų kalba sudaro rytinę tos grupės šaką. Iš pradžių danai gyveno pietinėje dabartinės Švedijos dalyje, Skonės provincijoje ir gretimose srityse, o Jutlandijos pusiasalis tuo metu buvo gyvenamas kitų germanų genčių, taip pat ir jutų, pagal kuriuos pavadintas ir pats pusiasalis. Ilgainiui danai iš Švedijos persikėlė į tą pusiasalį ir pamažu sudarė danų tautą, kalbėjusia savo sena atsineštine kalba. X a. danų kalba dar mažai kuo tesiskyrė nuo kitų skandinavų tarmių; žymesnis tarminės Danų kalbos skirtumas pasireiškia tik nuo XIII a. pabaigos. Pradedant nuo XV a. danų kalbos vartojimo plotas žymiai pasikeitė. 1653 m. sutartimi Skonės ir kitas danų valdytąsias sritis galutinai priskyrus Švedijai, ilgainiui iš tų vietų buvo išstumta danų kalba, kurią pakeitė švedų kalba. Bet iš kitos pusės, iš pradžios asmeninės unijos 1397 m., o vėliau administraciniu keliu Norvegiją prijungus prie Danijos, danų kalba palaipsniui įsigalėjo ne tik to krašto literatūroje, bet ir mokyklose, spaudoje, ir kt. Tokia padėtis tęsėsi iki 1814 m., kai pagal Kylio taiką Norvegija buvo atskirta nuo Danijos. Danų kalbos tarmių skiriamos dvi žymesnės grupės; rytinė ir vakarinė. Pirmąja, rytinei grupei priklauso švedų kalbai artima bornholmiečių tarmė ir rytinės jutų tarmės, o antroji, vakarinė, grupė apima vakarinės jutų ir šiaurinės šlezvigiečių tarmes. Anksčiau vartojama danų Skonės tarmė maždaug nuo XVII a. vidurio priskiama švedų kalbai.

Mažiau
Daugiau

Informacija

Naujienos

Aplankyti mūsų blogą

Sutinku

Mes naudojame slapukus, siekdami užtikrinti geriausią tinklapio naudojimą vartotojui. Naudodamiesi šiuo tinklapiu, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.